Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,020 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ceshtja e stadiumit: ne fund te marsit takim Thohir-Fassone. Presidenti ka kerkuar…

Ceshtja e stadiumit: ne fund te marsit takim Thohir-Fassone. Presidenti ka kerkuar…
Ardi Deda
Interi nuk do te ndertoje nje stadium ne zonen Expo por ceshtja nuk eshte aspak dytesore ne axhenden e Erick Thohir. Ne keto moment, prioritetet e Interit nga pikepamja ekonomike jane te tjera (rritje e te ardhurave dhe kontrolli i shpenzimeve) por projekti per stadiumin qendron ne kembe.

Nje impiant i ri apo rinovim i San Siro? Sipas asaj qe na rezulton, presidenti Thohir i ka kerkuar drejtorit te pergjithshem Marco Fassone te kujdeset per kete ceshtje qe nga janari i kaluar. Te dy do te bisedojne per kete ceshtje ne nje takim qe do te mbahet ne fund te marsit me rikthimin e Thohir ne Itali.

Ne kete moment, mundesite qe Interi te perqendrohet tek Meazza ne vend qe ti perkushtohet ndertimit te nje stadiumi te ri jane te larta. Dhe nuk perjashtohet mundesia qe Fassone mund te jete ne kerkim te nje sponsori qe do te financoje ristrukturimin e stadiumit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.