Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

C&F zbardh shifrat: “Socios dhe Digitalbits paguajne bonuse te tjera pas Kupes se Italise: ja shifrat.”

C&F zbardh shifrat: “Socios dhe Digitalbits paguajne bonuse te tjera pas Kupes se Italise: ja shifrat.”
Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregon sot Calcio e Finanza, Inter do te fitoje jo pak para edhe nga disa bonuse te fshehura ne kontratat e sponsorizimit.

Me sa duket, gjithcka ka te beje me kontratat qe zikalterit kane lidhur perpara fillimit te ketij sezoni dhe qe kane parashikuar nje bonus Kupe.

“Ne dokumentat e zbardhura nga bondi i leshuar disa muaj me pare, eshte percaktuar edhe fakti se Inter do te marre nje bonus Kupe.”

“Ky bonus do te vije nga Socios.com dhe Digitalbits/Zytara Labs. Shifra mendohet te luhatet diku nga 5 deri ne 7 milione euro.”

“Aty shkruhet se Inter do te marre nje bonus ne rast te kualifikimit ne Champions League, Europa League, fitimit te Scudettos, fitimit te Kupes se Italise, fitimit te Superkupes se Italise.”

“Por ne kete dokument, percaktohet gjithashtu edhe se Interi do te marre nje bonus edhe ne rast te arritjes ne finale, dhe mos fitimit te Kupes.”

“Kjo gje nuk ka ndodhur asnjehere, sepse Inter i ka fituar dy here finalet e luajtuar kete sezon, pikerisht ndaj Juventusit.”

“Mund te duken para jo me shifra te frikshme, por jane para te rendesishme per Interin sepse vlen cdo qindarke ne keto kohera te pasigurta financiare per cdo klub ne bote.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.