Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

448 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CF zbulon: “A ja keni idene se sa milione euro fiton Interi nese kalon grupin ne CHL? Nje shifer qe…”

CF zbulon: “A ja keni idene se sa milione euro fiton Interi nese kalon grupin ne CHL? Nje shifer qe…”
Inter Club Staff

Ne shtepine e Sheriffit te Tiraspolit, Interi i Inzaghit i ka dhene tranjerit, klubit dhe tifozeve pergjigjen qe ata deshironin.

Shpejtesi, kthjelltesi dhe durim e entuzatem. Gjithcka ne momentin e duhur dhe per kete arsze ka ardhur edhe fitorja.

Ne kete menyre Interi eshte afruar shume me kalimin ne fazen tjeter ku tani mungon vetem nje fitore ne dy ndeshje nga zikalterit.

Por cfare do te thote sot per Interin qe zikalterit te kalojne ne raundin tjeter dhe te kalojne grupin ne nivel ekonomik? Per kete flet Calcio e Finanza.

“Nese shohim te dhenat ekonomike, Interi do te merrte 9,6 milione euro nese kalon grupin, e keto i bashkohen 15,64 milione eurot qe jane si bonus pjesemarrje dhe 15,9 milione euro qe vine nga ranking historik.”

“Por ka edhe me shume, sepse zikalterit ne rastin me te keq do te fitojne edhe 10,7 milione euro nga market pool.”

“Keshtu, nese skuadra e Inzaghit do te kaloje turin, do te perfitoje nje minimum prej 58,37 milione euro, nje shifer shume e larte kjo.”

“Deri me tani, vetem nga rezultatet ne grup, Inter ka fituar 6,53 milione euro ne terma bonusesh por nese llogariten edhe ndonje fitore ne te ardhmen, kjo shifer mund te kape shifrat e 8-10 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.