Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CF zbulon gjithcka: “Ndryshon data e derbit te Kupes se Italise ndermjet Inter dhe Milan? Ja detajet!”

CF zbulon gjithcka: “Ndryshon data e derbit te Kupes se Italise ndermjet Inter dhe Milan? Ja detajet!”
Inter Club Staff

Edhe Interi edhe Milani kane fituar ndeshjet respektive ne Kupen e Italise dhe tashme do te kemi nje derbi te Milanos edhe ne kupe.

Fillimisht ka qene skuadra e Piolit ajo qe ka kaluar me tej ne ate ndeshje 120 minuteshe ndaj Torinos, qe perfundoi ne penallti, te cilat nxoren fituese skuadren e dyte te Milanos.

Nderkohe, Interi, vetem nje dite me pas eshte perballur ne fushen e veshtire te Fiorentines diten e djeshme per nje bilete ne cerekfinale.

Edhe zikalterit po ashtu si Milani e kane pasur te veshtire dhe kane fituar vetem ne extra-time, ku Lukaku shenoi golin e 1-2 ne minuten e 119.

Por kur do te luhet kjo ndeshje kaq e rendesishme per dy skuadrat milaneze? Me sa duket data mund te ndryshohet!

Deri me tani eshte folur dhe eshte vendosur qe me pare se sipas kalendarit, kjo ndeshje cerekfinale duhet te luhet ne daten 27 janar.

Por kjo date nuk eshte zyrtarizuar akoma nga Lega e Serie A. Motivi eshte sepse kater ndeshjet e ketij turni do duhet te ndahen ndermjet 26, 27 dhe 28 janarit.”

Nderkohe, Calcio e Finanza flet sot per disa burime te sigurta qe duket se derbi i Kupes ndermjet Interit dhe Milanit me te gjitha gjasat do te ndryshoje date.

“Derby i Milanos ne kupe pritet te luhet ne daten 26 janar, ne oren 20:45 ne Meazza. Duket se edhe klubet jane dakort me kete nderrim te dates.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.