Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

341 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cfare e ardhme per Perisic? Rummenigge pergjigje: “Une Marotten e kam nje mik shume te mire, por me te nuk kemi folur per kete ende.”

Cfare e ardhme per Perisic? Rummenigge pergjigje: “Une Marotten e kam nje mik shume te mire, por me te nuk kemi folur per kete ende.”
Inter Club Staff

Diten e sotme ka folur per ceshtjen e Perisic edhe Karl-Heinz Rummenigge, administratori i deleguar i Bayern Munich.

Ai ka folur per La Gazzetta dello Sport dhe normalisht ka komentuar edhe ceshtje te tjera por ne do te ndalemi kryesisht tek ceshtja e kroatit te Interi.

“Une kam pasur kontakte me mikun tim Beppe Marotta dhe me Florentino Perez te Real Madrid.”

“Kemi vendosur te bejme nje gjest solidariteti duke organizuar nje turne te vogel per te gjithe komunitetin ne momenti ne pare qe do te na jepet mundesia.”

“Me kete gjest ndermjet tre vendeve tona, shpresojme qe te ndikojme edhe tek klubet e tjera dhe ta bejne kete gje.”

“Mini turneu ndermjet Bayern, Inter dhe Real Madrid do te quhet European Solidarity Cup.”

“Ne Gjermani do te ftojme rreth 5.000 mjeke, infermiere dhe personel sanitar per te nderuar punen e tyre, sepse jane treguar heronj.”

“Te gjitha te ardhurat do te ndahen ne dy pjese: Itali dhe Spanje per te blere material sanitar. Nuk kemi nje date fikse. Por per veren e 2021 flasim.”

Me Interin pervec turneut humanitar keni folur edhe per Perisic dhe huazimin e tij? 15 maji duket se ka kaluar…

“Nuk kemi folur per Perisic sepse sapo eshte rikthyer ne dispozicion nga nje demtim qe ka pasur ne kembe.”

“Me Marotten nderkohe kam nje raport shume te ngrohte dhe respektues. Te shohim pasi te beje disa ndeshje dhe do te flasim. Sepse edhe lojtari vete deshiron ta dije se ku do te luaje…”

Po ti, nuk e di ku do te luaje sezonin tjeter ai?

“Nuk eshte vendosur ende asgje per te…”

Bundesliga ka rifilluar dhe nderkohe Serie A eshte ende shume vone ne pamje te pare. Si po shkon?

“Deri me tani po shkon shume mire. Lojtaret po e kuptojne sakrificen por edhe tifozet. Per te miren e futbollit duhet te ecim perpara.”

“Nese ndalemi, do te jete fatale. Prandaj edhe Serie A duhet te filloje sa me shpejt te kete mundesi. Futbolli nuk mund te ndalet.”

“Tani Bundesliga eshte kthyer ne kampionatin e vetem qe ka rifilluar dhe kjo eshte nje reklame shume e mire per te gjiteh.”

“Normalisht me veshtiresite qe priteshin, por deri me tani gjerat kane shkuar relativisht mire. Klubet kane pasur edhe mbeshtetjen e qeverise.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.