Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,117 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cfare i kerkon Mancini Kovacic? Tekniku pret nga Kroati qe…

Cfare i kerkon Mancini Kovacic? Tekniku pret nga Kroati qe…
Inter Club Staff

Nuk do te behet me shume mundesi nje sulmues qendre si Roberto Mancini, nuk eshte ne aftesite e lojtarit ky pozicion, por Kovacic mund te behet shume shpejt lideri i skuadres.

Kete gje kerkon tekniku zikalter, kete gje i kerkon Mancini lojtarit Kroat qe te gjithe ne stervitje e therrasin Maestro Mateo. Gjera te bukura, slalom, keto gjera e kane bere tifozerine zikalter te dashurohen me te dhe shume veta jane kthyer ne kohe me nostalgji dhe kane kujtuar Roberton kur merte topin dhe i kalonte kundershtaret nje e nga nje. Tashme pritet ai ‘kapercimi i kualitetit’ ne nivel psikologjik tek djaloshi, kete gje presin te gjithe dhe natyrisht qe me te drejte. A do e mare Kovacic skuadren per dore? Mancini deshiron kete gje dhe Mateo i ka cilesite.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.