Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,328 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cfare numrash nga Joao Mario! Portugezi 71 pasime dhe gabon pothuajse asgje: ja statistikat!

Cfare numrash nga Joao Mario! Portugezi 71 pasime dhe gabon pothuajse asgje: ja statistikat!
Inter Club Staff

Ndeshja kunder Torinos me ne fund nxori ne drite edhe klasin e jashtezakonshem te Joao Mario.

Portugezi ka qene, per shoket e skuadres, nje pike referimi e vertete: ka prekur 85 topa, e kjo eshte nje prove e qarte se sa prezence konstante ka ky lojtar gjate ndeshjes. Por per tu theksuar eshte edhe precizioni i tij: ne 71 pasime, portugezi ka gabuar vetem 7. Si te thuash qe: ti japesh topin atij eshte ekuivalente sikur te fusesh topin ne kasaforte.

Kishte pak dyshime perpara ndeshjes per aftesite mbrojtese te portugezit, por ai, sidomos ne pjesen e dyte, ka gjetur gjithmone menyren qe te perballet me avancimet e Torinos duke i shqetesuar jo pak granatat. Ai ka rekuperuar 7 topa: mbase nuk eshte nje mesfushor mbrojtes alla Furino, por di se si te fitoje respektin e kundershtareve. Tjeter aspekt per tu vene ne dukje, eshte ekulibri qe i jep skuadres prezenca e tij ne fushe, duke mbeshtetur manovren sulmuese dhe duke dhe ndihme ne fazen mbrojtese: nje mesfushor i shkelyer dhe modern per zikalterit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.