Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

836 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Champions, flet edhe Ranieri: “Ky eshte parashikimi im per Interin dhe Lazion. Mendoj se Interi…”

Champions, flet edhe Ranieri: “Ky eshte parashikimi im per Interin dhe Lazion. Mendoj se Interi…”
Bujar Berishaj

Gara per Champions.

Ekipet romane, Roma dhe Lazio kane nga 61 pike, 1 pike me shume se Interi ne vendin e peste qe ka 60 pike.

Per kete gare qe duket se do te zgjas deri ne fund te kampionatit ka folur edhe Claudio Ranieri, ish-trajner i Interit dhe Romes.

“Eshte nje gare e mrekullueshme qe do te perfundoj ne fotofinish. Takimi Lazio-Inter do te jete decisiv”.

“Mendoj se Interi do ta luaje pikerisht ndaj Lazios kualifikimin e saj ne Champions.”

Simone Inzaghi ka thene qe: “Ne jemi ata qe prishim pune”

“Inzaghi po punon shume mire. Interi dhe Milani kane bere investime te rendesishme por jo gjithmone ata qe hapin portofolin marrin menjehere rezultate te medha. Lazio eshte nje skuader qe funksionon. Me vjen keq qe u eliminua nga EL ne ate menyre, por kater minuta nuk hedhin poshte nje sezon”.

Milani mund te shpresoj akoma ne Champions?

“E veshtire. Duhet te fitoj te gjitha ndeshjet dhe te shpresoj ne kombinime favorizuese. Edhe Gattuso ka zhvilluar nje pune te madhe. Jo vetem grinte dhe vendosshmeri, Milani luan mire. Nuk eshte kushtezuar nga skepticizmi. Ka menduar vetem qe te punoj”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.