Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,502 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Champions, gara e hapur. Benevento per Interin, pastaj kalendar shume i veshtire: Milan, Napoli dhe…

Champions, gara e hapur. Benevento per Interin, pastaj kalendar shume i veshtire: Milan, Napoli dhe…
Inter Club Staff

Skuadra e Spallettit ne fillim do te perballet me skuadren e fundit ne klasifikim e me pas tre sfida te veshtira rresht. 

Rendimenti i Interit ne 10 ndeshjet e fundit te kampionatit eshte me te vertete shqetesues. Skuadra e Spallettit ka fituar vetem 9 pike ne keto ndeshje dhe per here te pare qe nga Gushti (kur filloi Serie A), nese fiton Lazio sot, neser ne mengjes mund ta gjeje veten jashte Champions League ne vendin e peste. Pas 25 javesh, keshtu, Icardi dhe shoket e skaudres kane 48 pike ne klasifikim, te njejtat pike qe kane pasur 12 muaj me pare edhe pse ishin ndryshuar tre tranjera ne pankine (De Boer per Mancinin, Vechi per De Boer, Pioli per Vecchi).

Lufta per Champions League mbetet e hapur sepse pas Napolit dhe Juventusit, skuadrat ndjekese nuk po fluturojne por per Interin, pas Beneventos, kalendari eshte teper i veshtire (ne fillim e ka radhen Milani ne transferte, me pas Napoli i Sarrit) dhe situata te zikalterit eshte e rendeuar. Ne Ferraris tifozet kane kritikuar lojtaret, te shtunen ne San Siro nuk do te jete feste dhe ne rrjete sociale, perfshire edhe facebook, kritikat ndaj klubit, drejtuesve, teknikut dhe lojtareve nuk mungojne.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.