Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

426 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Champions, Vermaelen demtohet me Belgjiken, do te mungoje…

Champions, Vermaelen demtohet me Belgjiken, do te mungoje…
Ardis
  • On 15/10/2018, 19:08

Ernesto Valverde humbet mbrojtesin e rradhes, ku pervec Umtiti-t humbet edhe Vermaelen per nje kohe te papercaktuar.

Barcelona nuk do te kete ne dispozicion Thomas Vermaelen ne ndeshjen kunder Inter-it ne Champions League. Mbrojtesi belg eshte demtuar ne ndeshjen me kombetaren e tij, lendim muskular ne kemben e djathte.

Duke pare demtimin e pesuar, Vermaelen do te mungoje rreth 6 jave dhe per rrjedhoje edhe dy ndeshjet e Barcelona-s kunder Inter-it, per me teper edhe ndeshjet ne kampionat kunder Sevilla-s dhe Real Madrid. Ne mungese te tij do te luaje Pique dhe Lenglet si qendermbrojtesa.

Pra behet fjale per nje emergjence ne fazen e mbrojtjes tek Barcelona: sepse edhe Samuel Umtiti tashme eshte i demtuar, dhe nuk eshte e qarte koha e tij e rekuperimit nga demtimi, mendohet se mund te jete dikur te 3-4 muaj larg fushave nese do ti duhet te operoje gjurin e majte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.