Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,166 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CHAPEAU INTER, i dërgon të rinjtë e Parmës në ndeshje duke ia mbuluar të gjitha shpenzimet.

CHAPEAU INTER, i dërgon të rinjtë e Parmës në ndeshje duke ia mbuluar të gjitha shpenzimet.
Rinor Sopaj

Situata e Parmës duket që nuk do të arrijë kurrë në një pikë kthese, me cështjen e hapur në Prokurorinë e Republikës për bankrotim të rrejshëm, mirëpo në ndërkohë Inter ka demonstruar solidaritetin e tij ndaj klubit të Parmës. Një shembull i ndritshëm i Interit që këtë mëngjes, me mjetin e tyre transportues dhe me shpenzimet e mbuluara nga xhepi i tyre, ka kryer transportimin e të rinjëve të Parmës, në krye me trajnerin e tyre Maurizio Neri, për në Manchester United Premier Cup që do të luhet në qytetin e Pescaras.

“Një veprim i mrekullueshëm”, – deklaroi Francesco Palmieri, përgjegjësi për sektorin e të rinjve të Parmës – “më duhet ta falenderoj Roberto Samaden, përgjegjësin e sektorit të të rinjve të Interit, për këtë ndihmë”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.