Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

626 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Chiesa deshton ne Champions dhe kthehet nga Serie A: “Eshte koha ta kapim Interin sepse une kam…”

Chiesa deshton ne Champions dhe kthehet nga Serie A: “Eshte koha ta kapim Interin sepse une kam…”
Inter Club Staff

Pas 3-2 ne Stadium qe Juventusi mori diten e djeshme, per ta ka ardhur edhe eleminimi nga Champions League.

Menjehere pas kesaj ndeshje, per mikrofonat e Sky Sport eshte ndalur Federico Chiesa i cili ka shprehur zhgenjimin e tij por nuk ka harruar as Interin.

“Nuk marr ne shtepi asgje pozitive nga kjo nate sot. Une doja te kualifikoheshim, ashtu si gjithe skuadra. Jam shume i merzitur.”

“Nuk ja kemi dale, jemi shume te merzitur te gjithe. Trishtim i plote. Duhet te punojme shume, te mendojme per Serie A.”

Si dilet nga kjo situate tani direkt? Sepse eshte nje humbje qe vjen ne nje moment kur askush nuk do ta donte.

“Eshte nje kampionat shume i veshtire, sepse po bejne mire shume skuadra te tjera. Edhe ato pas nesh jane afer.”

“Por ashtu si e kam thene ne cdo inteviste, une besoj shume te fitimi i kampionatit dhe eshte koha per te kapur Interin dhe gjihcka duhet te filloje qe ne ndeshjen ndaj Cagliarit.”

“Ky eshte futbolli. Luajme cdo kater dite dhe duhet te tregojme se Juventusi yne nuk dorezohet kurre, kurre, kurre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.