Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,158 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Chievo – Inter, ja formacioni qe do te hedhe ne fushe Frank De Boer

Chievo – Inter, ja formacioni qe do te hedhe ne fushe Frank De Boer
Inter Club Staff

Verona po afrohet, Frank De Boer eshte gati me shume se kurre per debutimin e tij ne Serie A.

Per te shkuar tek fitorja e pare e Hollandezit ne drejtimin e Interit ne kampionat, do duhet qe skuadra zikalter te kaloje me pare tek pengesa e quajtur Chievo e drejtuar nga Rolando Maran. Tekniku Interist, keto dite do te zgjedhe edhe modulin dhe formacionin qe do te hedhe ne fushe ne ndeshjen e se dieles ne darke, por Gazzetta dello Sport ka treguar se De Boer e ka nje formacion ne mendje, dhe shumicen e titullareve e ka zgjedhur.

Formacioni i mundshem i Interit ndaj Chievos, sipas Gazzettas eshte ky:

Foto nga Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.