Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

343 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Chivu: “Gara per Champions? Shpresoj qe te kualifikohet Interi dhe…”

Chivu: “Gara per Champions? Shpresoj qe te kualifikohet Interi dhe…”
Bujar Berishaj

I intervistuar nga RMC Sport, ish-mbrojtesi i Interit dhe Romes, rumuni Christian Chivu ka folur per dy ish-skuadrat e tij italiane.

Ai eshte pyetur per garen per kualifikimin ne Champions League, gare ne te cilen eshte edhe Lazio.

“Shpresoj qe te kualifikohet Interi dhe Roma. Roma kete vit ka treguar qe futbollit italian i mungon shume pak per t’u kthyer ai i disa koheve me pare, ashtu si Juve qe ishte afer te permbyste gjithcka ne Madrid”.

“Verdhekuqte e kane mbyllur grupin para Chelseat dhe Atleticos, pastaj kane eliminuar Shakhtasrin dhe Barcelonen, ja pse meritojne gjysme-finalen”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.