Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

429 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Christian Eriksen nuk eshte dakord: “Ajo qe u tha mbi mua nje genjeshter: nuk eshte e vertete qe…”

Christian Eriksen nuk eshte dakord: “Ajo qe u tha mbi mua nje genjeshter: nuk eshte e vertete qe…”
Inter Club Staff

Christian Eriksen ka folur direkt nga grumbullimi i Kombetares se Danimarkes per ate qe ka ndodhur ne ditet e kaluara.

Grumbullimi i tij ka qene ne dyshim deri ne oret e fundit, sepse nga ATS Milano kishte dale nje vendim teper i rendesishem qe i ndalonte grumbullimet.

“Kane qene dite teper te veshtira. Ne fund te javes ishte nje jo e madhe nga ata ndersa me pas u be nje po.”

“Te henen me ne fund ishte nje po e sigurt, dhe keshtu une isha gati qe te nisesha me kombetaren time per ne Izrael.”

ks

“Kam folur shume ne telefon si me tranjerin por edhe me klubin e Interit. Te gjithe jane te qete ne lidhje me kete ceshtje.”

“Kjo eshte e rendesishme ne fund te fundit. Une jam jashtezakonisht shume i lumtur qe ndodhem ketu ne Kombetare.

Me pas, ai eshte ndalur edhe te ceshtja e charterit te Federates ne Milano, qe ka marre Eriksen pa u rikthyer ne Danimarke.

Ai e ka quajtur nje genjeshter kete: “Ajo qe u tha mbi mua nje genjeshter: nuk eshte e vertete qe charteri erdhi per mua.”

“Faji (qesh) per kete eshte i ketij zoterise ne te djathten time (Kjaer). Charteri prandaj do vinte ne Itali, per te. Ska lidhje fare me mua kjo histori.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.