Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

7,443 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ciao ciao FPF, Interi permbush misionin edhe pa shitur Perisic: te gjitha detajet

Ciao ciao FPF, Interi permbush misionin edhe pa shitur Perisic: te gjitha detajet
Bujar Berishaj

Pune shume e fjale pak, keshtu Piero Ausilio dhe Walter Sabatini kane arritur te sistemojne gjerat me UEFA-ne.

Zikalterit ne fakt kane kaluar shifren prej 30 milione plusvalence per t’u vendosur ne bilanc para 30 qershorit dhe e kane bere pa shitur Ivan Perisic. Pas shitjes se Banegas te Sevilla, klubi ka kompletuar misionin me shitjen e disa te rinjeve:

Caprari te Samp per 15 milione euro (nje perqindje ka shkuar te Pescara)

Banega te Sevillaa per 9 milione

Dimarco te Sion per 4 milione (me te drejte ri blerje)

Miangue te Cagliari per 3,5 milione (me te drejte riblerje)

Gravillon te Benevento per 1,5 milione

Eguelfi te Atalanta per 1,5 milione

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.