Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,157 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ciao Melo, vjen Lucas Leiva. Por nuk eshte gjithcka: vjen edhe nje mbrojtes krahu, plus…

Ciao Melo, vjen Lucas Leiva. Por nuk eshte gjithcka: vjen edhe nje mbrojtes krahu, plus…
Inter Club Staff

Nje largim dhe nje blerje e re ne shtepine Inter per janarin duket se tashme eshte bere: jashte Felipe Melo, brenda Lucas Leiva.

Corriere dello Sport konfirmon gjithcka: “Lucas Leiva dje ishte ne pankine per 90 minuta ne ndeshjen ndaj Stoke City. Ai eshte opsioni i pare per mesfushen e Interit dhe mund te vije ne nje huazim te thjeshte, pa pagese, dhe me te drejte blerje per sezonin tjeter (jo detyrim) – lexohet -. Mungon vetem ‘ok’ i kinezeve per ta pasur ne Spanje ne pergatitjen dimerore. Klopp dje qendroi i heshtur dhe u mjaftua te thote vetem ‘Nuk komentoj zerat e merkatos dhe per kete teme nuk kam asgje per te thene’, por ne Liverpool eshte krijuar bindja se pas 10 sezonesh me Reds, largimi eshte ne ajer. Ardhja e mesfushorit nga Reds nuk do te perjashtonte edhe nje blerje tjeter ne mesfushe sepse Gnoukouri ka valixhet gati (Interi po vlereson nje shitje perfundimtare jashte Italie per te bere nje plusvalence) por edhe Kondogbia mund te ndryshoje ambjent. Mesfushor tjeter pelqehet shume Luiz Gustavo dhe Biglia por te dy jane shume te veshtire per tu arritur. Zikalterti sipas Corrieres, po kerkojne edhe nje mbrojtes krahu: Criscito dhe Darmian jane gjithmone ne gare. Takimi i planifikuar per sot me Jindong Zhang pritet te sherbeje per te folur me qetesi me tranjerin sepse kjo gje nuk u arrit te behej kur ai ishte ne Milano. Sot pritet te flitet ne detaje per merkaton zikalter dhe per deshirat e tranjerit italian te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.