Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CIES publikon shifrat: “Inter eshte skuadra e dyte me e shtrenjte ne Serie A: perpara tyre eshte…”

CIES publikon shifrat: “Inter eshte skuadra e dyte me e shtrenjte ne Serie A: perpara tyre eshte…”
Inter Club Staff

Merkato ka vetem pak jave qe eshte mbyllur, por CIES, International Center for Sports Studies, si gjithmone ka publikuar klasifikimin e skuadrave ne Serie A per vleren totale.

Ne vendin e pare nuk gjejme Interin kesaj radhe (qe normalisht vuan largimin e Hakimi dhe Lukaku ne kete klasifikim).

Ne krye eshte Juventuso, me plot 618 milione euro totale edhe pse nga Torino eshte larguar nje si Cristiano Ronaldo.

Nderkohe, Interi ndodhet vertete shume poshte, me rreth 469 milione euro vlere totale te skuadres (e dyta ne Serie A).

Per sa i perket Milanit, ata ndodhen ne vendin e trete, me rreth 34 milione euro me pak se sa Interi ndersa ne vendin e katert vjen direkt Roma.

Por le te shohim bashke klasifikimin e plote te klubeve ne Serie A per nga vlera e skuadres aktuale:

Juventus – 618 milione

Inter- 469 milione

Milan – 434 milione

Roma – 415 milione

Napoli – 387 milione

Atalanta 344 milione

Lazio 231 milione

Sassuolo 229 milione

Fiorentina 172 milione

Torino 142 milione

Sampdoria 130 milione

Hellas Verona 124 milione

Cagliari 119 milione

Spezia 94 milione

Udinese 92 milione

Venezia 86 milione

Genoa 83 milione

Empoli 52 milione

Salernitana 31 milione

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.