Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2020

Scroll to top

Top

652 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CIES – Vlerat e skuadrave, Manchester City vlen me shume se 1 miliard euro. Skuadra zikalter vlen ne total 364 milione!

CIES – Vlerat e skuadrave, Manchester City vlen me shume se 1 miliard euro. Skuadra zikalter vlen ne total 364 milione!
Inter Club Staff

Per here te pare ne historine e futbollit, nje klub futbolli ka investuarm e shume se nje miliarde euro per te blere kartonat e lojtareve per te kompletuar skuadren. 

Behet fjale per skuadren e sheikeve te Manchester City.

Kete te dhene e tregon Observatori i futbollit te CIES te cilet ne fund te kesaj merkatoje verore te mbyllur, tregojne te gjitha detajet.

Ashtu si nxjer ne pah analiza, gjate kesaj merkatoje transferimesh dy klube te tjera i jane afruar kesaj shifre te cmendur: Paris Saint-Germain (913 milione euro) dhe Real Madrid (902 milione euro).

Me poshte qendron skuadra e Manchester United e cila ka ne skuader lojtare per te cilet ka shpenzuar 751 milione euro.

Per sa i perket klubeve italiane, vetem Juventusi mbetet ne top 10 per sa i perket investimeve qe jane diku tek 719 milione euro per te ndertuar kete skuader qe ka.

Ne vendin e dyte ndodhet Milani me 408 milione euro te shpenzuara per skuadren aktuale.

Interi nderkohe ndodhet ne vendin e trete per sa i perket italianeve me 364 milione euro te shpenzuara per lojtaret e saj.

Ne vendin e kater Napoli me 325 milione dhe e pesta Roma me 254 milione euro. Nderkohe, surpriza Atalanta qe eshte kualifikuar edhe ne Champions League, ka shpenzuar vetem 93 milione euro per skuadren e saj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.