Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

627 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Clari: “Ka lajme te keqija per Interin. Ja cfare i ka komunikuar Roma dje Edin Dzekos.”

Clari: “Ka lajme te keqija per Interin. Ja cfare i ka komunikuar Roma dje Edin Dzekos.”
Inter Club Staff

Valerio Clari, gazetar i Gazzetta dello Sport ka folur diten e djeshme ne darke per mikrofonat e Radio Sportiva.

Ai ka prekur temen Edin Dzeko dhe te ardhmen e lojtarit por edhe per merkaton e skuadres zikalter.

Kujtojme qe Valerio Clari eshte nje gazetar afer ambjentit Inter dhe Romes, sepse shpesh here eshte i derguari i Gazzetta dello Sport ne ndeshjet e dy skuadrave.

Keto kane qene fjalet e tij: “Le te themi qe ka nje lajm te keq per Interin per sa i perket Edin Dzekos tek zikalterit.”

“Me sa duket Roma i ka komunikuar lojtarit se tani eshte shume vone per nje shitje ku Roma mund te marre ne kembim vetem para. Roma ka shume frike se tani ska me kohe per te gjetur nje sulmues te denje.”

“Ata do te pranonin vetem nje shkembim koke me koke me Icardin, por nese nga njera ane duan kete gje, nuk duan te paguajne me shume se 25-30 milione euro pervec kartonit te Dzekos.”

“Po Icardi? Ne kete moment ka refuzuar cdo gje qe nuk quhet Juventus dhe te gjitha klubet qe kane dashur te bejne nje oferte jane kthyer prapa andej nga kane ardhur.”

“Po plani B? Mund te jete nje shkembim me Dybala ne momentet e fundit te merkatos, por Interi nuk e shikon si te preferuar shitjen e tij ne Torino.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.