Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

233 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Clarin – Argjentina, vetem njeri nga dy lojtaret e Interit ne fushe nga minuta e pare ndaj Irakut

Clarin – Argjentina, vetem njeri nga dy lojtaret e Interit ne fushe nga minuta e pare ndaj Irakut
Inter Club Staff

Ne kombetaret e Argjentines sic mund ta keni lexuar tashme keto dite jane te grumbulluar edhe dy lojtaret e Interit. 

Behet fjale per kapitenin Mauro Icardi qe kete fundjave shenoi nje dygolesh si dhe per Lautaro Martinez.

Ata te dy jane paraqitur rregullisht ne stervitje dhe nuk kane probleme fizike si heren e fundit kur jane paraqitur ne kombetare edhe pse te demtuar.

Por me sa duket, ata nuk do te luajne te dy nga minuta e pare ne ndeshjen e radhes se Argjentines.

Sipas lajmeve te fundit te sjella nga Clarin, e perditshmja argjentinase, formacioni i mundshem i kombetares se Lionel Scaloni parashikohet se vetem njeri nga lojtaret e Interit do te jete ne fushen e lojes nga minuta e pare.

Pritet keshtu qe ne sulm ndaj skuadres se Irakut te jete Lautaro Martinez qe ne fillimin e lojes.

Nderkohe kapiteni i Interit, Mauro Icardi, ka me shume mundesi te jete nga minuta e pare ne derbin e Amerikes Latine ku do te vendoset perballe Argjentines, kombetarja e Brazilit.

Kapiteni zikalter do te kete perballe edhe shokun e tij te skuadres tek Interi, Joao Miranden.

Kujtojme qe Argjentina me Irakun do te luaje neser ne oren 18:00 me oren shqiptare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.