Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

648 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta nuk i beson syve: “A e kuptoni apo jo? Ketij Interi qe kemi perballe sot nuk i njihen akoma…”

Gazzetta nuk i beson syve: “A e kuptoni apo jo? Ketij Interi qe kemi perballe sot nuk i njihen akoma…”
Inter Club Staff

“Inter i ka vene nje tulle te madhe permbi te kalaures dhe ka dale nga tmerri i 0-0 ndaj Shakhtar Donetsk ne Champions League.”

“Kishte ndodhur plot tre here ne dy vitet e fundit dhe pikerisht ne tentativen e katert, ka ardhur edhe kualifikimi ne 1/8 e finaleve.”

“Ka qene nje sukses qe mungonte qe nga koha e Claudio Ranierit, ku ne ate kohe Interi u eleminua ne shkurt nga Olimpique Marseille.”

Keshtu e nis shkrimin e saj La Gazzetta dello Sport qe me pas nuk i beson syve per potencialin qe Interi ka ne kete moment.

“Ne radhe te pare, merita eshte e Simone Inzaghit. Ka qene pikerisht ai faktori kryesor qe ka derguar Interin ne fazen tjeter.”

“Ai ka bere mire aty ku Antonio Conte ka deshtuar keqazi e kjo nuk eshte aspak dicka e vogel por nje tregues i mire.”

“Inter do te kaloje tani nga fusha e Real Madrid, e qete per kualifikimin, por edhe e qete per te tentuar nje fitore qe do e dergonte ne vendin e pare.”

“A e kuptoni? Ketij Interi qe kemi perballe sot nuk i njihen akoma limitet e saj, nuk dihet deri ku mund te arrije sepse eshte vertete nje makineri e jashtezakonshme.”

“Me shume se sa nje test ndaj Realit do te jete nje mundesi per te treguar vlerat. Mbase edhe vete Interi nuk i njeh kufijte e saj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.