Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

273 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CM – Inter, blerja e Rafinha varet nga Champions League

CM – Inter, blerja e Rafinha varet nga Champions League
Andi Keci

Pasi ka gjetur nje gjendje fizike te mire, Rafinha me ne fund tani mund te shpalose te gjithe cilesite e tije me bluzen zikalter.

Inter dhe Spalletti besojne shume tek cilesite e djaloshit sa i perket fazes ofensive, por jane akoma disa pikepytje sa i perket te ardhmes se djaloshit i cili u transferua ne Janar tek Inter ne formen e huazimit me te drejte blerje per 38 milione euro nga Barcelona. Sipas calciomercato.com duke pare gjendjen e lojtarit, blaugranet nuk kane ndermend te bejne asnje ulje per vlerjen e tij.

“Drejtuesit e Barcelones nuk kane ndermend te bejne asnje ulje per vleren e mesfushorit pra: 35 milione plus 3 bonus, shifer kjo e cila eshte punuar me jave te tera ne janar me Interin qe shpesh here ishte dhe e tensionuar per kohen e operacionit. Rafinha tashme eshte nje lojtar i Interit i lumtur dhe i bindur se mund te beje mire ne te ardhmen ne Milano, pra me sakte braziliani e shikon veten te lidhur me Interin. Blerja e tij varet shume dhe nga Champions League duke pare dhe vleren e operacionit te tij, drejtuesit zikalter duken te bindur per ta blere nese gjerat do te shkojne keshtur por kujdes dhe nga Barcelona qe nuk pranon asnje ulje te cmimit per brazilianin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.