Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

349 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CM konfirmon gjithcka: “Nje titullar i Interit tashme eshte i sigurt per largimin: ai vete ka vendosur qe…”

CM konfirmon gjithcka: “Nje titullar i Interit tashme eshte i sigurt per largimin: ai vete ka vendosur qe…”
Inter Club Staff

“Ka shume kohe qe flitet, por here pas here dalin lajme te ndryshme per te ardhmen e tij tek Interi dhe kontraten e tij.”

“Keshtu, me te gjitha gjasat (pothuajse e sigurt), nga Interi do te largohet nje titullar i sigurt gjate muajve te veres.”

Keshtu shprehet diten e sotme per Ivan Perisic Calciomercato.com e cila trego edhe detaje per kete largim te paralajmeruar.

“Ai eshte nje titullar, po luan shume mire, por te ardhme ne Milano nuk ka. Edhe klubi nuk ka bere dicka per te, por as ai nuk po ben ndonje levizje per qendrim.”

“Me sa duket Perisic enderron qe karrieren e tij ta mbylle ne Gjermani, ne Bundeslige, ku ka luajtur gjithmone ne nivele te larta.”

“Pas gjashte sezonesh tek Interi ku i ka perjetuar te gjitha emocionet e mundshme, kroati po behet gati te respektoje kontraten e tij deri ne skadence.”

“Prandaj edhe Inter po mendon seriozisht per Kostic, sepse e ka kuptuar qe Perisic nuk ka te ardhme ne Milano.”

“Normalisht, po te ishte ne doren e Inzaghit, ai do te kishte besuar te Perisic per nje apo dy sezone te tjera, por Pero kerkon dicka me shume, nje kontrate tre vjecare dhe nje rol pak me te lehte ne skuader se sa lojtari ne krahut ne nje skeme me tre mbrojtes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.