Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

414 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CM zbulon: “Inter, gati nje tjeter goditje te Ajax? Ja detajet: luan si mbrojtes dhe eshte vetem…”

CM zbulon: “Inter, gati nje tjeter goditje te Ajax? Ja detajet: luan si mbrojtes dhe eshte vetem…”
Inter Club Staff

Ne kete moment, Interi i ka syte e hapura gjithandej ne merkaton europiane per emra interesante qe do te shkonin pershtat me projektin zikalter.

E ashtu si eshte bere zakon tashme, kur ndodh pushimi i kombetareve, media te ndryshme flasin kryesisht per merkaton.

Kete gje ka bere sot Calciomercato.com, e cila tregon se Interi po shikon me shume kujdes te skuadra e Ajax.

Kesaj radhe nuk behet fjale per Onana, nje lojtar qe ne Milano mund te vije me paramter zero, por per nje mbrojtes te talentuar.

Perr Schuurs - Scout Report - Target Scouting

“Kemi nje emer te ri per Interin per sa i perket merkatos. Ai po perdoret shume pak nga tranjeri ten Hag ne kete moment.”

“Behet fjale per mbrojtesin e qendres Perr Schuurs qe mund te largohet nga Ajax qe ne muajin janar dhe qe Interit i pelqen shume.”

“Mbi lojtarin ne te kaluaren pervec zikalterve eshte interesuar edhe Juventusi, por nuk eshte bere asgje konkrete.”

“Ai ka lindur ne 1999 dhe ka rene ne sy vitin e shkuar ku ka luajtur shume ndeshje. Nderkohe, deri me tani ne kete sezon ka luajtur vetem 4 ndeshje me 149 minuta totale: shume pak per nje talent si ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.