Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

2,293 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CM zbulon lajmin e papritur: “Torino i ka kerkuar Interit vetem nje lojtar per te zbllokuar Bremer: Marotta nuk…”

CM zbulon lajmin e papritur: “Torino i ka kerkuar Interit vetem nje lojtar per te zbllokuar Bremer: Marotta nuk…”
Inter Club Staff

Po sikur Gleison Bremer te vije tek Interi pikerisht me nje shkembim? Ky eshte skenari me i fundit qe ka dale sot ne pah. 

Eshte calciomercato.com qe tregon per kete hipoteze dhe zbulon madje edhe disa detaje te rendesishme nga kjo tratative.

“Me sa duket, Inter tashme e ka vendosur: Bremer e deshiron vetem per vete. E ka kuptuar edhe Torino, qe duket e vendosur per te perfituar sa me shume.”

“Diskutimet mes paleve kane filluar, por Torino po tenton te tregohet e shkathet duke tentuar te fuse ne operacion nje diamant te Primaveres se Interit”.

“Behet fjale per Cesare Casadei, mesfushor i lindur ne vitin 2003 qe eshte nje nga me te kerkuarit ne te gjithe Europen.”

“Kualiteti i lojtarit eshte ndjekur dhe pelqyer nga afer nga drejtori i Torinos, Davide Vagnati, i cili e ka kerkuar edhe me pare ate.”

“Torino deshiron te investoje te Cesare Casadei dhe eshte gati qe te ule shume cmimin e Bremer pikerisht per kete arsye.”

“Por nga ana tjeter eshte nje Inter qe Cesare Casadei nuk deshiron ta shese. Ose mund ta jape, por vetem me te drejte per ta marre mbrapsht. Marotta beson shume tek ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.