Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

828 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cmenden totalisht ne Angli: “Newcastle gati te rrembeje nje titullar te Interit ne janar: behet fjale per…”

Cmenden totalisht ne Angli: “Newcastle gati te rrembeje nje titullar te Interit ne janar: behet fjale per…”
Inter Club Staff

Me sa duket ne Angli nuk jane shume ne brendesi te futbollit italian, sepse ndryshe nuk do te kishin kuptim disa lajme qe ata publikojne.

Diten e sotme, e perditshmja angleze Sun ka folur per Newcastle (klubin qe ka per pronare PIF) dhe ka folur per nje mundesi reale qe ata te bejne nje goditje ne janar duke rrembyer nga Interi nje titullar.

Ja cfare shkruan The Sun: “Newcastle eshte ne buze te gremines sepse rrezikojne te bien nje kategori me poshte.”

“Ata kane marre humbjen e radhes dhe nese nuk do te bejne dicka te rendesishme ne merkato, atehere e ardhmja duket e zymte.”

“Pikerisht per kete fakt, ata i kane hedhur syte nga Interi, ku luan Edin Dzeko, 35 vjecari qe ka shkuar tek ata me parameter zero ne vere nga Roma.”

“Ai eshte objektivi kryesor per shkak te peshes qe ka si lojtar, por edhe per eksperiencen qe ka pasur ne Premier League.”

“Sipas Newcastle, nje lojtar si Edin Dzeko do te ishte perfekt per luften e klubit anglez per te qendruar ne Premier League.”

Nderkohe qe ky lajm i The Sun i ka habitur te gjithe, ka shume gjera qe nuk shkojne ne kete histori: Dzeko eshte nje titullar i padiskutueshem tek Interi, klubi zikalter nuk do e largonte kurre ne janar, vete lojtari nuk do te shkonte asnjehere per te luftuar ne Premier League per mbijetese nderkohe qe eshte prane fitimit te Scudettos se pare ne karrieren e tij ne Itali e plot arsye te tjera.

Me te vertete qe ne Angli e ndjekin shume pak se cfare behet me futbollin europian. Ky eshte nje tregues i dukshem!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.