Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,816 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cmenduria Wellington! Qe Interi ta bleje duhet te paguaje tre skuadra te ndryshme…

Cmenduria Wellington! Qe Interi ta bleje duhet te paguaje tre skuadra te ndryshme…
Inter Club Staff

Pista qe con Interin tek Wellington sa vjen e behet akoma me e komplikuar. Interi, per te arritur tek mesfushori brazilian i klasit 1991 duhet te paguaje plot tre skuadra.

Kartoni i Wellington eshte i Sao Paulo, por te drejtat per nje shitje te tij jane te ndara ndermjet klubit brazilian (qe ka 45% te kartonit te tij), Shakthar Donetsk (qe ka 30% te kartonit, te cilen e perfitoi pas shitjes se Jadson) dhe Atletico Madrid (qe perfitoi 25% te kartonit te tij ne tratativen e Cleber Santanas).

Nje kaos tipik i lojtareve qe militojne ne kampionatin brazilian. Nje kaos qe ben rrugen per te arritur tek lojtari brazilian shume te komplikuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.