Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,018 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CNN: Eto’o e ka zgjedhur te ardhmen e tij. Te marten…

CNN: Eto’o e ka zgjedhur te ardhmen e tij. Te marten…
Andi Prifti

Jane tre skuadra ne Premier League qe interesohen per Samuel Eto’o: Chelsea, Manchester United dhe Tottenham. Kamerunasi, qe eshte duke u larguar nga Anzhi, po i degjon te gjithe, por po perqendrohet me shume tek oferta e Chelsea. SIç raportohet nga CNN, ne marten lojtari do te takohet me dirigjencen e Chelsea dhe me ish-trajnerin e tij Mourinho per te vleresuar idene e fluturimit per ne Premier League dhe te veshe bluzen e Blues.

Me nje rroge prej 10 milione eurosh neto ne vit, Eto’o do beje sakrifica pavaresisht klubit qe do te zgjedhe. Per momentin, Chelsea eshte destinacioni me i mundshem. Kete e ndihmon prezenca e Mourinho-s ne pankine, trajner qe ka nje ndjenje te veçante per Eto’o. Pothuajse i pamundur rikthimi i tij ne Itali.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.