Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

539 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CODACONS kerkon denim maksimal: “Nese vertetohet perfshirja e Juves per Suarez, te kthehen ne Serie B.”

CODACONS kerkon denim maksimal: “Nese vertetohet perfshirja e Juves per Suarez, te kthehen ne Serie B.”
Inter Club Staff

Me sa duket, ceshtja e mashtrimit me provimin e italishtes te Suarez per te marre nenshtetesine italiane, po behet interesante.

“Nese do te konfirmohet perfshirja direkte e Juventusit, qe eshte finalizuar duke trukuar provimin e marrjes se nenshtesise italiane per futbollistin Luis Suarez, per Juventusin kerkojme denim maksimal.”

“Eshte e detyrueshme ne kete rast qe Federata Italiane e Futbollit te denoje rende klubin bardhezi, ashtu si parashikohet ne rregulloren e kampionatit italian te Serie A.

Keto kane qene fjalet shume te ashpra te Presidentit te Codacons Italia, Marco Donzelli, qe nuk eshte ndalur me kaq.

“Me te gjithe interesat ekonomik qe jane ne mes, e qe luhen miliona euro, tentativa e klubit bardhezi per te mashtruar nje shtet te tere per te marre nje nga sulmuesat me te forte ne Europe, duhet ndeshkuar.”

“Kete gje e parashikon edhe rregullorja. Duhet te respektojme ligjet dhe ata qe i thyejne duhet te ndeshkohen.”

“Per kete motiv, sipas normes 32 te Kodit te Drejtesise Sportive, kerkojme qe shoqeria Juventus te bjere perseri ne Serie B”, nenvizon Codacons.

Kjo nuk do te ishte dicka e vecnate per Juventusin, sepse ata me pare kane luajtur ne Serie B.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.