Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

789 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Colidio: “Skudeto i merituar, me pelqejne finalet. Une ne skuadren e pare? Nuk e di, do te…”

Colidio: “Skudeto i merituar, me pelqejne finalet. Une ne skuadren e pare? Nuk e di, do te…”
Bujar Berishaj

Njeriu i finaleve.

Keshtu e quajne te Inter Primavera sulmuesin argjentinas Facundo Colidio qe me te vertete ka qene decisiv ne finalet e cunave zikalter.

Dhe ai eshte i pari qe paraqitet per mikrofonat e SportItalia pas finales per Skudeton qe u fitua nga Interi me rezultat 2-0, me bomberin argjentinas qe shenoi golin e pare duke e zhbllokuar keshtu ndeshjen ne shtesa:

“Me pelqejne shume keto ndeshje, jane ato ndeshjet ku duhet te japesh me shume per te fituar. Titulli i merituar? Shume i merituar, per sforcon e skuadres mbi te gjitha”.

Duke pare paraqitjet e tij shtrohet pyetja nese do e shohim ne skuadren e pare ne te ardhmen. Ai pergjigjet duke thene: “Akoma nuk e di, kerkoj te bej me te miren pastaj shohim se cfare do te ndodh”.

Ne fund ai ka shtuar: “Kete fitore sonte ia dedikoj babait, nenes dhe te dashures qe jane ketu te pranishem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.