Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,890 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Combi: “Ju shpjegoj Ramazanin e Belfodil”

Combi: “Ju shpjegoj Ramazanin e Belfodil”
Xhorxh Gellci

I nderhyre ne Inter Channel gjate episodit te sotshem te Radio Appiano, pergjegjesi i zones mjekesore te FC Internazionale, doktor Franco Combi, ka folur per agjerimin e praktikuar keto dite nga Ishak Belfodil dhe masave qe duhen marre ne pregatitjen ne nivel fizik: “Praktikisht, eshte dicka qe duhet respektuar. Kur Ishak ka kuptuar qe nga ana jone e respektojme, ai na ka treguar pak me shume dhe ne i respektojme oraret e tij. Pastaj ne oren ku lejohet te ushqehesh dhe te pish, i keshillojme disa ushqime qe ta zgjatin efektin jo vetem naten, por edhe gjate dites qe te mund ta kete me te thjeshte gjate ushtrimeve fizike. Me shume nuk mund te bejme. Eshte problem qe Ramazani eshte gjate pregatitjes verore? Problemi me i madh nuk eshte pregatitja, por jane oret e drites ne vere, sepse ka shume pak ore erresire ku mund te ushqehet. Ne dimer per nje atlet eshte me e thjeshte, dhe jo vetem per nje atlet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.