Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,448 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Condo i Sky: “Nese ky eshte Kondogbia, mund ta presim pa problem edhe 6 muaj te tjere…”

Condo i Sky: “Nese ky eshte Kondogbia, mund ta presim pa problem edhe 6 muaj te tjere…”
Inter Club Staff

Dy dite me pas ndeshjes se fundit te Interit per 2016, gazetari i njohur italian Paolo Condo ka shprehur mendimin e tij ne studiot e Sky

Ja fjalet e tij: “Ky eshte nje Inter qe ka mesuar se si te mbijetoje – sepse ne pjesen e pare i mbijetoi nje Lazio superiore – dhe me pas goditi pa meshire ne pjesen e dyte, aty kur ishte ajo qe e kishte topin dhe lojen ne dore. E beri dhe e beri mjaft mire, me nje Banega qe ka nje kotroll topi dhe gjuajtje qe te ben te pyesesh veten ‘Po perse Banega ne karrieren e tij ka shenuar kaq pak?’. Nuk ka shenuar kurre shume, por menyra se si arrin te shkoje tek gjuajtja dhe se si gjuan te ben te mendosh per numra te tjere. Me pas erdhi Icardi, qe me dy numra klasik te tij ka mbyllur ndeshjen. Dy gola te vertete ‘alla Icardi’, ah sa gje e bukur ajo shkeputje tek goli i 2-0. Eshte nje Inter qe ka pasur vazhdimesi keto jave dhe ka hequr disa dyshime. Ja pershembull Kondogbia, i dhene nga shumica si nje nga lojtaret e mundshem per tu larguar, por ka bere ndaj Lazios ndeshjen me te bukur me bluzen e Interit. Mbase, duhet ti japim nje shans te dyte e ta presim, nese luan keshtu si ndaj Lazios mund ta presim me deshire edhe 6 muaj te tjera. Ne pergjithesi, eshte pare nje skuader e vertete gje qe per kete vit eshte nje e re. Champions? Interi mund te luftoje per Europen, qe dukej si dicka e pamundur disa ndeshje me pare, por un jam i sigurt qe zikalterit do e mbyllin tek pese te parat kete vit e nuk e di ne cilin vend fiks. Per mua pese te parat do te jene Juventus, Roma, Inter, Milan dhe Napoli, por nuk e di me cfare renditje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.