Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2020

Scroll to top

Top

73 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Condo shume i ashper: “Per cfare dreqin sherbeu Eriksen? Conte e di qe nuk do ta kete kurre…”

Condo shume i ashper: “Per cfare dreqin sherbeu Eriksen? Conte e di qe nuk do ta kete kurre…”
Inter Club Staff

Humbja ndaj Milanit ne derbin e Madonnines ka evidentuar edhe disa nga problemet kryesore te skuadres se Interit.

Paolo Condo ka evidentuar disa probleme te medha sidomos ne repartin e prapem te Interit. Keto kane qene deklaratat e tij:

“Interi kishte probleme te medha formacioni nga te cilat Milani ka perfituar ne menyre kolosale duke i shfrytezuar ato.”

“Ibrahimovic ka gjetur piken e dobet te Kolarov dhe e ka sulmuar. Dy golat kane qene nga dy gabime te tij.”

“Skuadra e Interit me sa duket nuk eshte kaq e pafundme, dhe kur i mungojne mbrojtesat titullare si Bastoni dhe Skriniar, shkon ne veshtiresi.”

“Milani ka fituar ne menyre te drejte ndaj Interit, qe konsiderohet si favorite per titull apo pse jo edhe rivalja e pare e Juventusit, si te doni.”

“Dua te shoh Eriksen gjithmone ne fushe, por jo Eriksen qe hyri sot ne fushen e lojes, sepse keshtu nuk i sherben askujt. Per cfare dreqin sherbeu sot?”

“Nuk flas pastaj per nje si Vidal: Conte nje Eriksen si ai nuk do ta kete kurre. Eriksen eshte nej tip lojtari tjeter. Ai kerkon topin, tregon vlerat e tij, eshte regjizor i pasimeve por ndaj Milanit nuk tregoi asgje nga keto.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.