Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

707 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte-Capello, perplasje live ne emisionin televiziv: “Interi shenon pak gola? Nuk me duket se po shikon qarte sepse…”

Conte-Capello, perplasje live ne emisionin televiziv: “Interi shenon pak gola? Nuk me duket se po shikon qarte sepse…”
Inter Club Staff

Fabio Capello dhe Antonio Conte nuk kane pasur nje nate te qete pas ndeshjes Inter-Real Madrid, dhe gjithcka eshte pasqyruar live ne televizion.

Ish-tranjeri i Juventusit dhe Romes, ka ngacmuar tranjerin e Interit per modulin e tij dhe mbi te gjitha per veshtiresite qe Interi ka hasur ne kete nisje sezoni.

“Interi e ka nisur shume keq, pa shume vendosmeri. Ne fazen e pare te lojes ishte gjithmone ne veshtiresi. Tre mbrojtesa kunder nje sulmuesi do te thote se ne mesfushe je ne inferioritet.”

“Nese skuadra nuk funksionon mbase eshte koha qe te ndryshohet njehere e mire sistemi i lojes”, ka thene Capello perpara ardhjes se Contes.

Me pas, duke ju drejtuar teknikut zikalter, ai ka kerkuar perseri nese mos eshte momenti qe te ndryshohet moduli, duke pare shume golat e pesuar dhe prodhimin e paket ne sulm.

Conte ka preferuar qe te mos flase per sistemin e lojes pas pyetjes se Capellos, por me shume eshte marre me ate qe Capello tha per sulmin.

“Nuk me duket se po shikon qarte duke thene se kemi nje sulm te dobet ne nivel realizueshmerie. Duke pare se kemi shenuar shume gola.”

“Mbase po pesojme ndonje me shume nga sa duhet, kjo po. Por ndeshja eshte pare menjehere qe nuk ishte ndeshja jone: nje penallti, nje gol, nje karton i kuq.”

“Ishte shume e veshtire per neve. Situata eshte kjo dhe duhet te marrim masa. Ne ndeshjen e pare kemi luajtur me mire, ishim me agresive.”

Nderkohe, Conte nuk eshte futur aspak ne detaje per nje ndryshim moduli eventual, nje zgjidhje qe Conte nuk ka dashur kurre ta marre ne konsiderate, pervec rasteve kur ka ndonje emergjence, si puna e asaj me Real Madrid.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.