Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2021

Scroll to top

Top

1,340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte, cfare fjalesh per Eriksen pas ndeshjes: “Isha pikerisht une ai qe donte ta godiste ai. Eriksen eshte nje…”

Conte, cfare fjalesh per Eriksen pas ndeshjes: “Isha pikerisht une ai qe donte ta godiste ai. Eriksen eshte nje…”
Inter Club Staff

Me sa duket Antonio Conte po shfaq nje version komplet tjeter ne krahasim me ate qe eshte thene ne media per raportin e tij me Eriksen.

Ai sot ka folur me fjale teper te rendesishme per mesfushrin zikalter, duke e pergezuar madje edhe publikisht.

Gazetari: Eriksen a futet te projekti i sotshem i Interit?

“Prej nje muaj une ju them se Interi eshte ky, nuk do te largohet asnje e nuk do te vije asnje lojtar.”

“Pastaj ju nuk doni te me besoni mua… Me Christian po punojme nga nje ane taktike per te pare tek ai nje alternative te mire per Brozovic qe ne skuader ne nuk e kemi.”

“Ai po punon fort, futbollistikisht nese flasim, ai eshte shume inteligjent dhe ka shume kualitet.”

“Patjeter qe ben pjese ne projektin tone, jam shume i lumtur qe ka bere ate gol. Kam shperthyer nga festimi dhe kam qene une ai qe e shtyva qe ta godiste ai ate goditje denimi.”

“Ne e dime se cfare cilesish ka ai. Shpresoj shume qe ky gol ta shkrije pak djaloshin: eshte nje djale i mire, shume i mire, mbase me shume se duhet i mire.”

“Ne e duam te gjithe shume, te gjithe si skuader. Nga i pari tek i fundit. E mbajme afer dhe e mbajme fort, eshte pjese e projektit.”

“Do te shkojme perpara me keto djem dhe jam nje njeri shume i lumtur qe i stervis.”

Fitorja me Juventusin ju ka dhene dicka speciale. Interi yt eshte shume i forte.

“Kur fiton ndaj me te mireve, kunder atyre qe kane dominuar per nente vite, te jep bindje per forcen tende.”

“Por ajo mbetet skuadra me favorite nga te gjitha dhe prandaj nuk duhet te flasim gjera qe nu kduhet.”

“Une bej punen time, skuadra punon fort gjithashtu. Ne do te tentojme gjithcka. Duhet te bejme shume me shume ne do aspekt.”

Te perballesh me ta ne gjysmefinale do te jete nej stimul apo nje problem?

“Do te jene dy ndeshje te rendesishme por me pare ata duhet te kualifikohen, apo jo?”

“Te shohim kush do te fitoje, nese do te jete Juventusi, duhet te tregohemi shume te zotet sepse e dime shume mire se cfare skuadre jane ata.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.