Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

537 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS jep lajmin e madh: “Marotta ka ne dore prej muajsh nje super goditje: ja detajet! Po pret vetem…”

TS jep lajmin e madh: “Marotta ka ne dore prej muajsh nje super goditje: ja detajet! Po pret vetem…”
Inter Club Staff

Eshte ende gjithcka per tu deshifruar per sa i perket te ardhmes se pronareve te Interit, nderkohe qe Suning po mundohet me te gjitha menyrat per te mos ndikuar te skuadra zikalter.

Ashtu si tregon Tuttosport nderkohe, zikalterit me sa duket kane prej kohesh qe kane ne dore te ardhmen e Rodrigo De Paul.

Sipas tyre, eshte Beppe Marotta ai qe ka ne dore transferimin e lojtarit te Udineses, duke qene se nje marreveshje eshte arritur me klubin dhe agjentin e lojtarit prej kohesh.

E perditshmja italiane shkuran: “Me siguri, qe do duhet te pritet edhe pak nese kjo marreveshje fillestare do te mbyllet mire.”

“Duhet pare nese Interi do mund ta mbylle kete tratative ashtu si eshte rene dakord, se normalisht duhet edhe nje sforco ekonomike.”

“Por e verteta eshte se Marotta ka nje marreveshje me lojtarin dhe klubin qe i jep nje avantazh te madh ne krahasim me te tjeret.”

“E njejta gje vlen edhe per Musso, tashme i ndjekur prej dy vitesh nga klubi zikalter dhe qe shihet si pasardhesi i Handanovic.”

“Por nga Udinese, per momentin perqendrimi i Marottes eshte te argjentinasi i mesfushes qe shume pelqehet edhe nga Conte.”

“Ai tashme po pret vetem nje drite jeshile dhe pse jo, nje kampionat te fituar: me fitimin e titullit, Interi do te kete mundesi me te medha per te investuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.