Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

540 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte do Vidal, por Corriere ngre alarmin: “Interi nuk eshte dakort, Marotta i ka propozuar nje lojtar tjeter.”

Conte do Vidal, por Corriere ngre alarmin: “Interi nuk eshte dakort, Marotta i ka propozuar nje lojtar tjeter.”
Inter Club Staff

Eshte ende Arturo Vidal ne mes ndermjet Beppe Marottes, administratorit te deleguar te Interit dhe Antonio Contes, tranjerit zikalter.

Emri i mesfushorit kilian eshte ai qe ndez ne kete moment me shume diskutimet ndermjet drejtuesit dhe teknikut.

Antonio Conte tashme, ashtu si dihet, do Vidal ne Pinetina menjehere. E donte edhe vitin e kaluar, e donte ne merkaton e dimrit por e do edhe tani ku opinioni i tij nuk ka ndryshuar.

Po Interi? Interi nuk eshte aspak e bindur dhe per kete ka folur me detaje Corriere dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

“Sa per ta filluar, ne fakt, klubi zikalter po mendon seriozisht qe i kekoje Contes te mendoje nje Inter me rikthimin e Radja Nainggolan ne Milano.”

“Belgu nuk u konsiderua ne projektin e ri per nje sere sjelljesh jashte fushe qe Contes nuk i kane pelqyer gjithashtu.”

“Por sezoni i tij tek Cagliari ka treguar se mund te beje ende diferencen edhe tek Interi ne Milano ku mund te jete nje lider.”

“E keshtu, nese Interi nuk e merr Vidal ne Milano, do te jete Radja Nainggolan qe ka karakteristika te ngjashme ai qe do e marre vendin e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.