Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 23, 2021

Scroll to top

Top

496 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sensi, Conte eshte qetesuar dhe mund te buzeqeshe me ne fund: ja lajmi i mire qe mori dje

Sensi, Conte eshte qetesuar dhe mund te buzeqeshe me ne fund: ja lajmi i mire qe mori dje
Inter Club Staff

“Nje zgjatje ne muskulin e kofshes se djathte”, kjo ka qene pergjigja e kontrolleve mjekesore qe i jane bere Stefano Sensi diten e djeshme. 

Dhe keshtu, ne ambjentin Inter ka nje qetesi dhe nje frymemarrje lehtesimi pas lajmit te mire qe u mor nga mjeket e klubit.

“Asnje demtim i rende, me pak fjale. Mesfushori zikalter ka filluar menjehere punen e fizioterapise dhe do te zhvilloje nje program rekuperimi aktiv, por nuk do te kaperceje asnje hap gjate kesaj periudhe.”

Kete gje e ka shpjeguar Gazzetta dello Sport e cila ka vazhduar edhe me tej: “Me pas, ne fillim te javes se ardhshme eshte e mundur qe te behet nje kontroll tjeter.”

“Ky kontroll do te behet qe te kuptohet me mire rekuperimi dhe ne cfare gjendje jane muskujt e italianit pas fazes se pare te rekuperimit.”

“Shpresa e madhe e Interit eshte qe ta kete Sensin ne sfiden decizive ne Champions League kunder Borussia Dortmund ne 23 tetorin e ardhshem, por nuk mund te perjashtohet mini-mundesia qe mesufshori te rikthehet ne dispozicion te Contes qe ne ndeshjen e pare te Serie A pas pushimeve ne Reggio Emilia kunder shokeve te tij te vjeter te Sassuolos.”

Per momentin rreziku i madh mbi Sensin eshte larguar. Conte eshte me i qete dhe mund te buzeqeshe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.