Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

615 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte flet perseri dhe tregohet shume i ashper me gazetaret: “Nuk dua asnje kompliment per individe, Interi duhet vleresuar si grup.”

Conte flet perseri dhe tregohet shume i ashper me gazetaret: “Nuk dua asnje kompliment per individe, Interi duhet vleresuar si grup.”
Inter Club Staff

Nje fitore dhe kualifikim per Interin qe kalon keshtu ne gjysmefinalen e Europa League.

Skuadra zikalter kalon me golat e Lukaku dhe Barella, por Antonio Conte eshte treguar mjaft i ashper me gazetaret pas ndeshjes.

Pas kesaj ndeshje, a del me i sigurt dhe me me shume besim per skuadren qe drejton?

“Me siguri qe sme ka munguar kurre besimi te djemte e mi. Kemi luajtur shume dhe mendoj se rezultati i punes tone eshte pare edhe ne kupe por edhe ne kampionat.”

“Skuadra eshte per tu komplimentuar si e gjitha, jo per te komplimentuar nje apo dy lojtare sic shpesh shoh neper media.”

“Ne jemi treguar te mire sot ne cdo pjese te fushes, ne cdo faze te lojes. Kemi vuajtur, por e kemi bere atehere kur duhej vuajtur.”

Cfare do te duhet tani per te shkuar ne finale?

“Do te duhet per te pare njehere me ke do te luajme: Shakhtar apo Basel, qe jane dy skuadra te forta te dyja.”

“Do te jemi aty qe te shohim ndeshjen dhe te marrim vesh kundershtarin qe do kemi pas gjashte ditesh.”

“Tani meritojme qe te pushojme, ambicja dhe deshira na bejne qe te shohim maksimumin.”

“Duhet te meritojme finalen. Te rekuperojme energjite. Te stervitemi sa me mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.