Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

1,279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte i ve nje kusht te panegociueshem Marottes ne merkato: “Nese me blini Tonalin, duhet patjeter te me blini edhe nje TOP mesfushor.”

Conte i ve nje kusht te panegociueshem Marottes ne merkato: “Nese me blini Tonalin, duhet patjeter te me blini edhe nje TOP mesfushor.”
Inter Club Staff

“Ne rregull me blerjet e reja, por dua siguri nga te gjithe se bashke me ta do me vijne ne skuader edhe lojtare me eksperience.”

Kjo mendohet se i eshte thene administratorit te deleguar te Interit Beppe Marotta nga tekniku zikalter Antonio Conte ne ditet e kaluara.

Kete gje e tregon diten e sotme Corriere dello Sport, e cila futet edhe ne detaje dhe shpjegon gjithcka.

“Ka qene nje diskutim ndermjet Marottes dhe Contes per sa i perket blerjes se Sandro Tonalit nga Brescia.”

“Kjo eshte nje blerje qe ve dakort si Beppe Marotten, por edhe vete Conten, por tekniku i Interit i ka vene nje kusht CEO-s se Interit.”

“Nese me blini Tonalin, duhet patjeter te me blini edhe nje TOP mesfushor. Nje lojtar me eksperience qe mund te spostoje ekuilibrat.”

“Fjalet e Contes keto, qe teksa i ka thene, ka pasur ndermend emra si Vidal apo Kante, qe kane nje mal me eksperience mbi shpine.”

“Tonali mund te sjelle tek Interi shume cilesi dhe freski, edhe talent me shumice, por eksperience kurre. Prandaj edhe Conte deshiron njerez te gatshem sidomos ne mesfushe. Pse jo, per te ndihmuar edhe lojtare te rinj si Tonali apo Barella te rriten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.