Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 12, 2020

Scroll to top

Top

911 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte ka zgjedhur emrin ideal per Interin e tij: “Kushton 60 milione euro. Do te kete revolucion sepse…”

Conte ka zgjedhur emrin ideal per Interin e tij: “Kushton 60 milione euro. Do te kete revolucion sepse…”
Inter Club Staff

Ajo e 2020-2021 do te jete nje Inter shume i ndryshiem nga ai qe do te mbylle kete sezon diten e sotme ne Serie A, edhe pse mbetet edhe Europa League per tu luajtur.

Ne editorialin e tij per TMW, gazetari i njohur Enzo Bucchioni ka imagjinuar nje revolucion total tek Interi qe do te firmoset nga Beppe Marotta.

Sipas tij, emri i pare ne listen e Antonio Contes eshte N’Golo Kante, i cili eshte perzgjedhur si njeriu ideal.

Nderkohe, nga Interi, mund te largohen dy lojtare teper te rendesishem si Brozovic dhe Skriniar. Ja cfare ka thene ai ne shkrimi ne tij.

“Njeriu ideal per mesfushen e Interit ne fakt eshte Kante, emri i pare i listes se Contes edhe pse shume i veshtire per tu arritur.”

“Kontakti ka ndodhur dhe kerkesa e anglezeve quhet si shume e larte: gjashtedhjete milione euro per kartonin e tij.”

“Marotta nderkohe nuk humbet kohe, luan per Kante por po luan edhe per Ndombele nga Tottenham qe te jete i sigurt.”

“Po te tjeret? Tonali do te vije dhe Kumbulla eshte afer. Por Marotta po tenton te mbylle punet e tij me mesfushen pas blerjes se Hakimit. Nderkohe, rrezikon largimin Skriniar dhe Brozovic.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.