Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,665 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte ne konference: “Kjo fitore na shtoi jeten ne Champions. Parma? Me e veshtire se BVB.”

Conte ne konference: “Kjo fitore na shtoi jeten ne Champions. Parma? Me e veshtire se BVB.”
Inter Club Staff

Tranjeri zikalter ka folur perballe mediave menjehere pas ndeshjes se djeshme. Keto kane qene fjalet e tij.

A eshte kjo fitorja me e rendesishme per kete sezon?

“Mund te ndryshoje prespektivat, na ka shtuar jeten per sa i perket shpresave per te vazhduar me tej ne Champions ne nje grup shume te veshtire. Jam shume i lumtur sidomos per lojtaret e mi sepse ishte e vetmja menyre per te fituar sot duke perdorur sakrkificen. Rruga eshte ajo e duhura.”

A kishit ndermend nje ndeshje si kjo kur ju thonin per Interin e cmendur?

“Nga ana jone eshte deshira per te dhene nje sinjal skuadre ne cdo moment. Sot kemi treguar maturi, gje qe nuk ndodhi ndaj Sassuolos. Nese deshiron te luftosh per dicka te rendesishme, skuadra duhet ti beje te dy fazat mire. Ne 20 minutat e fundit ndaj Sassuolos nuk kam ndjere asnje gezim, por as djemte nuk kane qene te gezuar. Te gjithe ishim te inatosur.”

E kishe konsideruar ndeshjen si nje si shume te tjerat, po fitorja e sotshme sa vlen?

“Kisha folur per nje ndeshje te rendesishme, por me pyeten a ishte kjo nje finale prandaj i thashe ashtu. Interi nuk e nisi me ambicje per kampionat dhe Champions, por per te ndertuar dicka per te ardhmen. Ne vitet e kaluara, per shume motive, eshte ndertuar dicka dhe me pas eshte shkaterruar: kete vit e nisem nga zero, eshte shitur Icardi, Perisic dhe Nainggolan, shtylla kurrizore e vitit te kaluar. Kemi deshire per te bere dicka te madhe. Po punojme per te tashmen dhe te ardhmen.”

Ndeshja e radhes ndaj Parmes?

“Per mua eshte me e veshtire se sa ajo e sotshmja. Te shohim nese do te rekuperojme dot ndonje lojtar te demtuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.