Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

380 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte: “Nuk duhet te kemi asnje keqardhje. Lukaku nje fenomen? Di te them se eshte vetem merita e…”

Conte: “Nuk duhet te kemi asnje keqardhje. Lukaku nje fenomen? Di te them se eshte vetem merita e…”
Inter Club Staff

Rikthehet Europa League, rikthehet dhe Interi qe do te luaje sot per 1/4 e finaleve ne Gjermani.

Keshtu, Antonio Conte ka folur per pyetjet e gazetareve dhe InterClubAlbania sjell te ju fjalet e tij ne shqip.

Cfare ndryshon nga Getafe te Bayer? Cdo skuader ka karakteristikat e saj, Getafe ishte nje skuader me karakter, luftuese, por ne duhet te perdorim te njejtat arme per te kaluar turin.”

“Do te perballemi me nje skuader me talent te madh dhe nuk duhet te pesojme kundersulme. Duhet te shfrytezojme karakteristikat tona.”

LUKAKU – “A jam i kenaqur? Une mendoj se Romelu ka qene kaq mire, sepse skuadra ka qene kaq mire. Romelu, Lautaro, Sanchez, Esposito kane bere gjithmone mire kete sezon.”

“Te qenit mire individualisht ka te beje me mbeshtetjen qe nje lojtar merr nga skuadra.”

“Sepse so ai po kalon nje sezon te madh edhe Lautaro qe shpesh here ka qene edhe ne qender te zerave te merkatos.”

“Komplimentat shkojne per ta por edhe per skuadren.”

“Pastaj Romelu eshte ambientuar mire ne nje grup djemsh teper te mire. Eshte krijuar nje kimi e mire ndermjet tyre.”

DERI NE FUND – “Duhet te jemi pozitive, duhet te punojme fort per te kapur objektivin qe duhet te jete maksimumi.”

“Nga ketu, te arrish ne fund, do te thote se duhet merituar gjithcka. Nuk duhet te kemi keqardhje.”

“Duhet te japim gjithcka dhe kjo mjafton per te arritur ne gjysmefinale, finale dhe per te ngritur trofeun ne fund.”

“Ashtu po qe do te jemi te gjithe te lumtur e do te bejme gjithcka per ta arritur.”

PIRLO – “Me siguri jam shume i lumtur per Andrean, pervec asaj qe me ka dhene ne nivel futbollistik, po flasim per nje person te mrekullueshem.

Ajo qe mendoj une eshte se ka lojtare qe me pare i stervisja dhe tani ata stervisin, do te thote se po plakem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.