Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,394 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte per zi(kalterit): “Ranocchia eshte i forte, do ta vleresoj Osvaldon. Jonathan? Fillimisht te shohim nese ai do te behet italian.”

Conte per zi(kalterit): “Ranocchia eshte i forte, do ta vleresoj Osvaldon. Jonathan? Fillimisht te shohim nese ai do te behet italian.”
Bujar Berishaj

Pak me pare Antonio Conte, sic pritej, ka ardhur ne qendren sportive “Angelo Moratti” per te vizituar Interin si trajner i ri i kombetares italiane. Para se te futet brenda struktures, Conte eshte ndalur duke u pergjigjur pytjeve te gazetareve:

Kush do te jete ne listen mbikqyrese?
“Jam ketu per te vleresuar, per te folur me Mazzarrin.”

Ranocchia do te ishte nje pike e forte e mbrojtjes azzurre?
“Andrea eshte nje lojtar i forte.”

Do te jete Osvaldo nje sulmues ne te cilin do te perqendroheni?
“Jemi ketu per te vlersuar, Osvaldo eshte nje lojtar i forte dhe do te vleresohet si te gjithe tjeret.”

Cili eshte efekti te hysh ne Appiano Gentile si nje ish-juventin?
“(Qesh) Nuk ka efekt, jam trajner i kombetares italiane dhe i te gjitheve.”

Do te merret Jonathan ne konsiderat?
“Fillimisht duhet te kuptojme nese Jonathan do te behet italian.”

Pastaj ai ne dalje flet perseri per gazetaret: “Jam shume i lumtur, kam gjetur gatishmerine e madhe nga ana e klubit, trajnerit dhe jo eshte nje shenje e mire, kemi nevoje per kete. Ka respekt na ana jone dhe e klubit. Lojtareve iu kam thene se duhet ta meritojne thirrjen.”

Keni imagjinuar ndonjehere veten ne pankinen e Inter?
Conte qesh dhe nuk pergjigjet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags