Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 24, 2021

Scroll to top

Top

799 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte po mendon te ndryshoje skemen ndaj Milanit? “E pabesueshme, por ai mund te zgjedhe te luaje me kater mbrojtes.”

Conte po mendon te ndryshoje skemen ndaj Milanit? “E pabesueshme, por ai mund te zgjedhe te luaje me kater mbrojtes.”
Inter Club Staff

Ndeshja me Milanin eshte shume e rendesishme per sa i perket ecurise se Interit ne Serie A.

Por pertej ecurise, vete ndeshja derbi eshte nje ndeshje qe Interi historikisht e ka ndjere shume edhe pse u bene shume vite qe kur Milani ka fituar per here te fundit.

Gjithesesi, kesaj radhe, veshtiresite e Interit jane teper te medha duke pare se deri me tani ka gjashte lojtare zikalter te infektuar me Covid19.

Lista eshte e gjate: Alessandro Bastoni, Radja Nainggolan, Milan Skriniar, Ionut Radu, Roberto Gagliardini dhe i fundit, Ashley Young.

Por sipas asaj qe ka treguar sot Sport Italia, me sa duket, duke pare keto veshtiresi, Conte po mendon te ndryshoje skemen ndaj Milanit.

Sipas tyre, Conte duke pare mungesat e shumta ne mbrojtje mund te vendose te luaje me kater lojtare ne mbrojtje.

Ne kete rast, ne dy krahet e saj do te ishin Hakimi dhe Aleksandar Kolarov ndersa ne qender Bastoni dhe njeri prej D’Ambrosio ose Ranocchia.

Keshtu, ne kete rast, formacioni i Interit do te ishte ky: Handanovic, Hakimi, Ranocchia, De Vrij, Kolarov, Barella, Vidal, Eriksen, Brozovic, Lukaku dhe Lautaro.

Ne kete rast, do te ishte nje formacion romb, ku prapa shpines se sulmit do te ishte danezi Eriksen dhe para mbrojtjes Brozovic me Barella dhe Vidal si mezzala.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.