Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

484 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte, vetem nje dyshim i forte ne derbi: “Ja dy formacionet qe po mendon tranjeri: njeri perfshin…”

Conte, vetem nje dyshim i forte ne derbi: “Ja dy formacionet qe po mendon tranjeri: njeri perfshin…”
Inter Club Staff

Vazhdon me ritme te shpejta afrimi me derbin e se shtunes per Antonio Conten edhe pse ky i fundit do te donte ta luante kete ndeshje te rendesishme ne nje moment tjeter.

Ai eshte ne pritje te lojtareve qe te rikthehen te gjithe nga kombetaret dhe nderkohe, diten e neserme del rezultati i testeve te tamponave.

Ne rast se cdo gje shkon mire, neser do te behet stervitja e pare per djemte e Contes, dhe aty do te percaktohen edhe skemat e derbit.

Sipas Corriere dello Sport, dyshimi i vetem kryesor i Interit ne kete moment per sa i perket formacionit eshte vetem nje: Eriksen apo Brozovic.

“I gjithe formacioni varet nga ata te dy, sepse ne baze te zgjedhjes qe do te beje Conte, do te rreshtohet edhe Interi.”

“Me danezin ne fushen e lojes, Interi do te paraqitej me nje 3-4-1-2, duke provuar qe te kete trekuartist ne fushe.”

“Ndersa me Brozovic, do te kishim nje 3-5-2 te mirefillte ne fushen e lojes, dhe qe do te ishte me i thjeshte per tu adaptuar kunder Milanit.”

FORMACIONI I MUNDSHEM:

Handanovic; D’Ambrosio, de Vrij, Kolarov; Hakimi, Vidal, Brozovic, Perisic; Barella; Lukaku, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.