Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cordoba: “Ndjehemi ne borxh me tifozet. Ma Mazzarrin, miqesoret…”

Cordoba: “Ndjehemi ne borxh me tifozet. Ma Mazzarrin, miqesoret…”
Xhorxh Gellci

I intervistuar nga Inter Channel, Ivan Ramiro Cordoba, team manager zikalter, prezanton sezonin e ri, i cili ka nisur sot me 7 lojtare qe kane filluar punen ne Appiano Gentile: “Duke qene dita e pare e stervitjes per disa, ka shume motivim dhe deshire per te bere mire, te behen levizjet e para me top dhe te mendojme per ate qe duam te arrijme sezonin e ardhshem. Kemi kaluar mire ne Pinzolo keto vjet, organizimi na ka ndihmuar shume per punen e skuadres ne fushe dhe jashte, dhe prandaj kemi zgjedhur perseri kete vend. Duket sikur eshte nje shtepi e jona dhe na pelqen shume.

Kemi tre miqesore ne Pinzolo, dhe ne secilen do te rritet niveli i veshtiresise. Do te jene shume te rendesishme per te pare doren e trainerit te ri dhe per te zhvilluar lojen e tij. Na pret shume pune dhe nje sezon shume intensiv, edhe pse nuk do te luajme kompeticionet europiane gjate vitit, do te kete shume pergjegjesi dhe impenjimi do te jete maksimal per ta cuar Interin aty ku i takon. Duhet te jemi te gjithe gati, dhe une jam. Ndjehemi pak ne borxh dhe duhet te ringrihemi dhe tu ofrojme kenaqesi gjithe tifozeve zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.