Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,588 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – 150 milione euro dhurate Interistave ne vere: nga Sanchez te Oblak, nga Verrati tek James…

Corriere – 150 milione euro dhurate Interistave ne vere: nga Sanchez te Oblak, nga Verrati tek James…
Inter Club Staff

“Njeqind e pesedhjete milione euro: ja shifra qe Suning eshte gati te investoje ne merkato ne veren e ardhshme per te perforcuar Interin”.

Kete gje e zbulon sot Corriere dello Sport e cila shton me pas: “Objektivi eshte qe te vishen zikalter 3-4 top player boteror dhe me ndonje sy edhe tek talentet italiane. Me duart e palidhura nga Fair Play Financiar nga Uefa (eshte e detyrueshme te mbyllet bilanci ne 30 qershor pa humbje), investimet e kolosit kinez do te jene te cmendura. Kete, Jindong Zhang dhe njerezit e tij e kane qartesuar ne takimin e pare me Stefano Pioli dhe Piero Ausilio, por edhe ne Kine ku kane folur per merkaton e janarit e jo vetem”. Ne lidhje telefonike me ta ka qene edhe Thohir.

Ne shenjesteren e Interit per veren jane shume lojtare te medhenj: e nisim me italianet Verrati, Bernardaschi, Berardi, Gagliardini dhe Perin por pa harruar edhe idete e ndryshme si Petagna, Sportiello dhe Conti. Por me te kuqe jane shenuar edhe emrat e Oblak, Alexis Sanchez, James Rodriguez, Marquinhos, De Vrij, Alaba, Biglia dhe Krychowiak.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.