Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

896 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Arrihet marreveshja Inter-Flamengo per shitjen e Gabigol? Ja shifrat!

Corriere – Arrihet marreveshja Inter-Flamengo per shitjen e Gabigol? Ja shifrat!
Inter Club Staff

Po sikur te vinin nga shitja e Gabriel Barbosa parate per perforcimin e sulmit? 

Corriere dello Sport nuk e skarcon kete hipoteze dhe shkruan sot per kete dhe te tjera ne faqet e saj.

“Te dielen ne darke ne konferencen per shtyp, Conte ka nenvizuar qe ne pankine kishte vetem nje sulmues te disponueshem si ne Barcelone (jashte Lukaku) si ndaj Juventusit (jashte Sanchez i skualifikuar). ”

“Si te gjithe tekniket, ai deshiron nje skuader me te mire por edhe ai e di qe nuk mund te beje dot vete cdo gje, si ne nivel shpenzimesh por edhe ne nivel numerik me listen Champions League.”

“Por kjo sdo te thote se ne janar ai do i thote jo nese Interi gjen ndonje rast low cost. Pritet qe Interi ta beje dicka kete dimer.”

“Ne tre muajt qe po vijne, Interi duhet te marre nga Flamengo para te konsiderueshme per shitjen e Gabigol ne Brazil.”

“Aktualisht lojtari vete e ka ndaluar kete tratative me kerkesat e larta per rroge, por pritet qe te gjendet nje marreveshje.”

“Marotta dhe Ausilio ne kete moment kane nje marreveshje me klubin brazilian per 15-16 milione euro plus edhe 20% te shifres se rishitjes se lojtarit ne te ardhmen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.